Sınıf Mücadelesi Cinsiyetsizdir!

Sınıf Mücadelesi Cinsiyetsizdir!

Antalya BİZ Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Derneği olarak bu yıl ikinci kez 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününde alandaydık.

Fotoğraf: Ozan Emrah Güneysu

Aydın Kanza Parkı’ndan başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden yürüyüşte “Homofobik işyerlerini biliyoruz, transfobik patronları tanıyoruz, sizi ifşa ediyoruz, korkun BİZ geliyoruz.” yazılı pankartı taşıdık. Yürüyüş boyunca “Eşcinseller susmayacaklar”, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Susma, haykır; eşcinseller vardır”, “Aşk aşk hürriyet, uzak olsun nefret” ve “Okulda, işte, mecliste; eşcinseller her yerde” sloganlarıyla, kimliğimizle, gökkuşağı bayraklarımızla, haklarımız için dostça, barış içerisinde  dayanışarak yürüdük. Derneğimiz Cumhuriyet Meydanı’ndaki alana miting tertip komitesinin “Gökkuşağının renkleri geliyor… Emeğimizi, bedenimizi, kimliğimizi, yönelimimizi yok sayan; sömüren, gettolaşmaya mahkûm eden, yalnızlaştıran, güvencesiz iş koşullarına mahkum bırakan düzene inat burdayız, diyorlar. Yaşasın mücadelemiz! Yaşasın 1 Mayıs, diyorlar.” anonsuyla giriş yaptı.

Yürüyüşte ayrıca Antalya Tabip Odası, Antalya Barosu, İnsan Hakları Derneği, Kadın Dayanışması, Halkevleri, Kampüs Cadıları, Öğrenci Kolektifleri ve Türkiye İşçi Partisi de gökkuşağı bayraklarımızı taşıdı.

Biz Antalya Admin

    You must be logged in to post a comment