Kanunsuz Yasaklarınızı Tanımıyoruz

Kanunsuz Yasaklarınızı Tanımıyoruz

Olağanüstü hal döneminde Ankara Valiliğince Lgbtiq+…ların etkinliklerine yönelik getirildiği  iddia edilen  kanunsuz   yasaklar geçtiğimiz haftalarda Ankara İdare Mahkemelerince kaldırılmıştır.

Birgün

OHAL dönemi bittikten sonra valilik tarafindan konulduğu iddia edilen LGBTİ’lere  yönelik kanundışı yasaklar bahane edilerek ODTÜ LGBTİ+ Onur Yürüyüşü ve barışcıl bir gösteri için toplanan öğrencilere mühendislik binası önünde basın açıklaması okumak istedikleri sırada polisler tarafindan saldırılmıştır…

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu 3. maddesi “Herkesin önceden izin almaksızın, silahsız ve saldırısız olarak kanunların suç saymadığı belirli amaçlarla toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahip olduğu” hükmünü içermektedir.

LGBTİ’lerin barışcıl onur yürüyüşlerine ve gösterilerine yapılanlar yasadışıdır , OHAL döneminde konulan yasaklar Ankara İdare Mahkemeleri tarafından kaldırılmışken valilikçe sonradan konulan yasaklar yok hükmündedir ve meşruiyeti yoktur .

Onur yürüyüşlerimiz yeryüzünün en barışcıl gösterileridir. Yapılan tüm saldırılar yasadışıdır ve suçtur …

Bu eril , tekçi yasadışı saldırılara karşı eşcinseller susmayacaklar, susmayacaklar, susmayacaklar… #odtülgbti #odtüyerenkvar #verşankökodtüyerektörolamaz

#ODTÜyeRenkVer

Biz Antalya Admin

    You must be logged in to post a comment