İnsan hakları savucularını nefret cinayetlerine karşı mücadeleye çağırıyoruz!

İnsan hakları savucularını nefret cinayetlerine karşı mücadeleye çağırıyoruz!

Antalya Deniz Mahallesinde yaşayan trans kadın Gökçe Saygı, kendi evinde 13/05/2019 tarihinde gece yarısı sırtından 7 yerden bıçaklanarak öldürülmüştür. Fail halen yakalanamamıştır.


Bir arkadaşımızı daha aramızdan aldılar. Bizler; tekrar tekrar üretilen nefrete; bizi mecbur bırakmaya çalıştıkları şiddet sarmalına karşı çıkarak, toplumsal barışı savunacağız. Erkek egemen, heteroseksist, cisseksist ve militarist bu düzeni sürdüren normlara, varsaydığı kalıplara ve genel ahlak kurallarına karşı meydan okuyan transların, sistematik bir biçimde şiddetin hedefi olması politik bir sorundur. Trans cinayetleri, devletin LGBTİ+’ları yok sayarak yükümlülüklerini yerine getirmemesinin, faillere uygulanan cezasızlık halinin ve güvenli çalışma alanları bulunmayan seks işçilerinin kolluk gücü ile sindirme politikalarının sonucudur. Bu sebeple Gökçe Saygı nın cinayeti politiktir ve tek faili, firari katil zanlısı değildir. Nefreti körükleyen, şiddete arka çıkan, faillerin adeta sırtını sıvazlayan tüm kişi ve kurumların hepsi nefret suçlarına ortaktır!’’

‘TÜM İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARI MÜCADELE VERMELİ’

“Kimliğimize, bedenimize, yaşam tarzımıza baskı ve nefret araçları ile saldıranlar iyi bilmelidir ki; vardık, varız ve var olmaya devam edeceğiz” “Nefret cinayetlerine karşı sadece LGBTİ+ örgütlerinin değil, tüm insan hakları savunucularının ve demokratik kitle örgütlerinin mücadele vermesi gerektiğinin önemini vurgulamak istiyoruz. Bizler yaşam alanlarımıza yönelik her türlü tehdit ve baskıya karşı yılmayacağımızı ve mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha söylüyoruz .

BİZ CİNSEL YÖNELİM VE CİNSİYET KIMLİGİ ARAŞTİRMALARI DERNEĞI

Biz Antalya Admin

    You must be logged in to post a comment